Polonya`da Lisans Yapmak

 Lisans Yapmanın Avantajları

Studiewell ile Polonya`da lisans yapmak ve harika bir dört yıl geçirmek için daha fazla geç kalmayınız, hemen iletişime geçiniz. Lisans yapmak için gerekli olan bütün koşulları makalemizde yer almaktadır. Polonya’da lisans yapmak için öncelikle bir üniversiteye başvurmanız gerekmektedir. Polonya’da üniversiteler genellikle kamu veya özel olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılırlar ve her üniversitenin kabul koşulları farklı olabilir.

Polonya`da Lisans Yapmak - Studiewell
Polonya`da Lisans Yapmak - Studiewell
Lisans eğitimi için başvuru yaparken genellikle lise diplomanızın yanı sıra İngilizce dil yeterliliğinizin de belgelendirilmesi gerekmektedir. Bunun için TOEFL, IELTS gibi uluslararası geçerliliği olan İngilizce yeterlilik sınavlarını almış olmanız gerekmektedir. Ayrıca Polonya’da bazı üniversiteler Türk öğrencilere özel burs imkanları sunmaktadır. Bu burslara başvurmak için de öncelikle üniversitelerin web sitelerini inceleyebilirsiniz.

Polonya’da Sınavsız Üniversite

Polonya’da lise diplomanızla (Üniversitelere giriş sınavı şartı aranmadan) denkliği olan tıp, diş hekimliği, eczacılık, bilgisayar mühendisliği, işletme, vb. bölümlerde rahatlıkla okunabilmektedir. Polonya’da lisans eğitimi için başvuru yapmadan önce üniversitelerin kabul koşullarını ve burs imkanlarını detaylı bir şekilde incelemeniz önemlidir. Ayrıca ülke hakkında da bilgi edinerek, lisans eğitimi süresince yaşayacağınız kültürel ve sosyal ortama da hazırlıklı olmanız faydalı olacaktır.

Polonya`da Lisans Başvuru Şartları

Studiewell`in Polonya’daki anlaşmalı şirketleriyle yapılan değerlendirmeler sonucu alınan bilgileri sizinle paylaşıyoruz. Lisans başvuru şartları üniversiteler arasında farklılık gösterse de, genellikle aşağıdaki belgelerin sağlanması istenir:

Lise diploması veya denkliği: Polonya’da lisans eğitimi için başvuru yaparken, öncelikle lise diplomasına ihtiyacınız vardır. Eğer yabancı bir ülkede lise eğitimi aldıysanız, diplomanızın denkliği için Polonya’daki eğitim müdürlükleriyle iletişime geçmeniz gerekebilir.

İngilizce yeterlilik sınavı sonuçları: Lisans eğitimi genellikle İngilizce olarak yapılmaktadır, bu nedenle üniversiteler, öğrencilerin İngilizce yeterlilik seviyelerini belirlemek için TOEFL, IELTS veya benzeri uluslararası İngilizce sınavlarından birine girmesini isteyebilirler.

Transkriptler: Lisans eğitimi için başvuru yaparken, lise veya üniversite derslerinin notlarını içeren resmi transkriptler gereklidir.

CV: Başvuru yaparken, özgeçmişinizi de eklemelisiniz. Özgeçmişinizde, eğitim geçmişiniz, deneyimleriniz ve ilgi alanlarınız gibi kişisel bilgilerinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Polonya`da Lisans Başvuru Şartları - Studiewell
Polonya`da Lisans Başvuru Şartları - Studiewell

Studiewell İletişim

Polonya`da lisans yapmak için Studiewell ile iletişime geçebilirsiniz. Barınma imkanlarından lisans süresinin sonuna kadar her türlü ihtiyaçlarınızın karşılanmasında yardımcı olacak uzman ekiplerimiz mevcuttur.

Telefon:

0552 817 62 52

0216 349 34 09

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski