Almanya`da Yüksek Lisans(Master) - Studiewell

Studiewell ile Yüksek Lisans Fırsatları

Dünyanın en ucuz eğitim fırsatlarının olduğu Almanya`da yüksek lisans fırsatlarından yararlanmak ister misiniz? İşte size harika bir fırsat. Yapmanız gereken tek şey var: Bu konuda uzun yıllardır hizmet veren Studiewell eğitim ve danışmanlık firmasıyla iletişime geçmek.
Almanya`da Yüksek Lisans(Master) - Studiewell
Almanya`da Yüksek Lisans(Master) - Studiewell
Studiewell, Almanya’da yüksek lisans(master) yapmak isteyen öğrenciler için fırsatları araştırdı ve web sitesinde paylaştı. Almanya’da devlet üniversitelerinde yüksek lisans yapmak çok ekonomiktir. Yıllık 200-300 Euro harç ücretiyle okumak mümkündür. Yaşam masrafları da 600-800 Euro civarındadır. Mühendislik, ekonomi, sanat gibi pek çok alanda Almanya’da Master imkânı vardır. Genelde Master 2 yıl (3 ya da 4 sömestr) olmaktadır. İlk yıl teori ikinci yıl bir şirkette uygulamalı olmaktadır. Şirketler öğrenciye ücret de öderler. Sonrasında da öğrenci şirkette çalışmaya devam edebilir. Yeni göç yasasıyla Master mezunlarına vatandaşlık hakkı doğmaktadır. 
Studiewell ile Yüksek Lisans Fırsatları
Studiewell ile Yüksek Lisans Fırsatları - Almanya

Almanca, İngilizce gibi yeterli düzeyde dil bilgisi ve iletişim becerisine sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca, bazı bölümler için özel koşullar da bulunabilir. Almanya’da yüksek lisans yapmak için öğrenciler, Alman üniversitelerinin web sitelerinde yayınlanan ilanları takip edebilir ve başvuru sürecine başlayabilirler. Ayrıca, birçok üniversitede yüksek lisans programları için burs imkanları sunmaktadır.

Almanya`da Yüksek Lisans(Master) Şartları

Almanya’da yüksek lisans(master) programlarına başvurabilmek için genellikle aşağıdaki şartları yerine getirmek gerekmektedir.
Almanya`da Yüksek Lisans(Master) Şartları - Studiewell
Almanya`da Yüksek Lisans(Master) Şartları - Studiewell
Dil yeterliliği: Almanya’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin Almanca veya İngilizce gibi yeterli bir dil yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir. Dil yeterliliği, genellikle TOEFL, IELTS veya DSH gibi uluslararası kabul görmüş dil sınavlarıyla kanıtlanmaktadır.
Not ortalaması: Lisans not ortalamanız 2,50 ve üzeri olmalıdır. Lisans not ortalamanız 2,50 ve altı olması durumunda şartlı kabul ile devam edebilirsiniz, 2,50’nin altında öğrenci kabul eden üniversiteler de vardır.
Gereksinimler: Bazı bölümler belirli gereksinimleri karşılamak için ek başvuru belgeleri talep edebilir. Örneğin, mimarlık bölümleri portfolyo isteyebilirken, müzik bölümleri örnek kayıt veya performansları talep edebilir.
Motivasyon mektubu: Motivasyon mektubu ve hocalarınızdan alacağınız referans mektupları kabul almanızda etkili olmaktadır.
Almanya’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin, başvuru süreci ve kabul şartları hakkında daha detaylı bilgi almak için ilgili üniversitenin web sitesini ziyaret etmeleri önerilir.

Studiewell İletişim

Yurt dışında üniversite okumak ve Almanya’da yüksek lisans(master) yapmak istiyorsanız Studiewell eğitim ve danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz. Yüksek lisans yaptıktan sonra oturum alarak kariyerinizi Almanya`da sürdürebilirsiniz. Size bir telefon uzaklıkta olan Studiewell ile hemen iletişime geçin, fırsatları kaçırmayın.

Telefon:


0216 349 34 09

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski